Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

PRACE GRUP ZAJĘCIOWYCH

Zakończenie roku akademickiego stało się inspiracja do tego, aby podsumować mijający rok i pochwalić się osiągnięciami. Najbardziej widoczne są prace grupy plastycznej, te zresztą są wystawiane w holu Senior-Wigor, oraz grupy fotograficznej, która po raz pierwszy za pomocą naszej strony wystawia swoje prace. Zapraszamy do podziwiania i zachęcamy do udziału w zajęciach. Grupa języka angielskiego upamiętniła swoje ostatnie w tym roku zajęcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: PRACE GRUPY PLASTYCZNEJ

43Galeria zdjęć: PRACE GRUPY FOTOGRAFICZNEJ

1Galeria zdjęć: GRUPA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Galeria filmów: GRUPA FOTOGRAFICZNA (2)

XI ROK AKADEMICKI ZUTW ZAKOŃCZONY

2 czerwca zakończyły się zajęcia XI roku akademickiego Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze zaczęli się rozjeżdżać, aby wypocząć i nabrać sił na nowe wyzwania w nowym nadchodzącym roku akademickim.
czytaj dalej

ZUTW WYRUSZA DO LIBERCA I JABLONCA

Poranek 17.05.2023r. Marylka Jokiel jak zwykle uśmiechnięta, wita żaków Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz ich przyjaciół przed dworcem w Zbąszynku. Nadjeżdża autobus, wszyscy odnajdują swoje miejsca i ruszamy do granicy Czech. Teraz jeszcze chwila drzemki.  
czytaj dalej

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE ZUTW

Zbąszynecki Ośrodek Kultury witał 11 maja słuchaczy Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy spieszyli tam na Walne Zebranie. W ZUTW minęła trzyletnia kadencja władz i nadszedł czas na podsumowanie tego okresu. Nie zawiedli włodarze gminy, którzy na czele z Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim przybyli na to spotkanie i deklarowali dalszą pomoc i wsparcie w działalności Uniwersytetu. Zarząd złożył zebranym słuchaczom sprawozdanie z działalności. Wiele rzeczy się udało, były także porażki. Zespół wokalny Akademia wystąpił na początku spotkania i wprowadził zebranych w miły nastrój. Uniwersytet może się pochwalić poza grupą wokalną także grupą plastyczną, grupą języka angielskiego, grupą rowerową i gimnastyki rehabilitacyjnej, grupą fotograficzną i brydża sportowego oraz grupą gry i zabawy umysłowe.
czytaj dalej

WYCIECZKA

WYJAZD NA FILM

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.j.
czytaj dalej

WYCIECZKA ZUTW DO STODOLSKA I OBRY

28 października słuchacze Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się przed Domem Kultury, aby wyruszyć na kolejną wyprawę. Pierwszym celem jest Stodolsko gdzie znajduje się wytwórnia bombek choinkowych.
Trudno uwierzyć, że świąteczna bombka wzięła się z biedy. Swoją karierę rozpoczęła w połowie XIX wieku na południu Niemiec. Jeden z pracowników tamtejszej szklanej manufaktury, w której nie najlepiej się działo, wydmuchał z cienkiego szkła kształt przypominający jabłko. Nie stać go było na prawdziwe owoce, orzechy i cukierki, które dotychczas zdobiły bożonarodzeniowe drzewka. Szklane kule powiesił na choince. 
czytaj dalej

SPOTKANIE

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

1 2 3 4 5 6 ... 12 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego