Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Zajęcia z psychoterapeutą

Dnia 23 listopada w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyły się już ostatnie zajęcia  z psychoterapeutą dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy poznali sposoby radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz rozwiązywania problemów bez sięgania po substancje uzależniające.
Zajęcia realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.   
 
czytaj dalej

INFORMACJA Z ZAJĘĆ Z ROGOZIŃCA

W dniu 16.11.2023r. odbyły się na Sali Wiejskiej w Rogozińcu zajęcia socjoterapeutyczne z elementami doradztwa zawodowego rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. 
Podczas zajęć dzieci i młodzież zdobywały nowe umiejętności pracy w grupie i radzeniu w trudnych sytuacjach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.  
Dziękujemy bardzo pani Sołtys, Kole Gospodyń Wiejskich  oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogozińcu za współpracę w organizacji zajęć.
 
czytaj dalej

Spotkanie z psychoterapeutą

Dnia 15 listopada na Sali wiejskiej w Rogozińcu odbyło się kolejne spotkanie z psychoterapeutą dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy skupili się na strukturze zjawiska przemocy, poznali sposoby radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz rozwiązywania problemów bez sięgania po substancje uzależniające.
Zajęcia realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. 
Zapraszamy na spotkanie z socjoterapii w dniu 16.11.2023r. o godz. 17.00 na sali wiejskiej w Rogozińcu. 
czytaj dalej

Warsztaty ceramiczne

Dnia 03 listopada 2023r. dzieci i młodzież z Gminy Zbąszynek wzięli udział w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w Fundacji Nasze Wolne Życie w Pomorsku. Uczestnicy poznali w jaki sposób można wykonać naczynia z gliny, następnie własnoręcznie wykonali miseczki i ozdoby świąteczne z gliny.
W ramach warsztatów odbyła się pogadanka na temat zdrowego stylu życia oraz przeprowadzono ciekawe zabawy i zagadki. Spotkanie miało na celu pokazanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, rozwijania własnych zainteresowań i poszerzania horyzontów. Warsztaty realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
czytaj dalej

Warsztaty z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą

Dnia 02 listopada 2023r. odbyły się na terenie Jeziorka Koźlarskiego zajęcia warsztatowe w terenie połączone z instruktażem pierwszej pomocy i elementami samoobrony prowadzone przez Cywilną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą ze Zbąszynka. Dzieci i młodzież mogły w praktyce wykorzystać swoją wiedzę nt. pierwszej pomocy. Kolejnym etapem warsztatów było spotkanie z psami poszukiwawczo-ratowniczymi. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda szkolenie psów oraz w jaki sposób szukają osób zaginionych. Atrakcyjnym elementem spotkania dla uczestników była możliwość stania się osobą zaginioną, która została odnaleziona przez psa w lesie. Zajęcia realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
czytaj dalej

ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE

W dniu 19.10.2023r. odbyły się zajęcia socjoterapeutyczne z elementami doradztwa zawodowego rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia realizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Powiedz Nie Przemocy” dofinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. 
czytaj dalej

WIECZÓR POETYCKI NA ZAKOŃCZENIE ŚWIĘTA SENIORÓW

W dniu 13 października 2023 roku, na sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wieczór poetycki w wykonaniu seniorów pt. ”Podwieczorek z Szymborską”. W nastrojowym klimacie, licznie zebrani na sali seniorzy wysłuchali poezji naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Po występie zaproszono wszystkich obecnych na słodki poczęstunek przy kawce i lampce wina. Był to czas na rozmowy, wspomnienia i przyjemne spędzenie piątkowego wieczoru. Tym miłym akcentem zakończyliśmy tegoroczne obchody Zbąszyneckiego Święta  Seniorów. Dziękujemy wszystkim seniorom za liczny udział w zorganizowanych imprezach. Mamy nadzieję, ze każdy znalazł coś dla siebie. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej

II ZBĄSZYNECKA SENIORIADA Z ŁABĄDKIEM ZA NAMI

W dniu 12 października 2023 roku w hali sportowej w Zbąszynku odbyła się II Zbąszynecka Senioriada z Łabądkiem zorganizowana w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów.  Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska seniorów z  terenu powiatu świebodzińskiego i Regionu Kozła. W tym roku formuła imprezy została poszerzona o edukację seniorów w zakresie bezpieczeństwa p.poż. i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadzili strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.W zawodach uczestniczyło 12 drużyn: Dzienny Dom Senior+ Kargowa, UTW Kargowa „Kargowianie”, UTW Zbąszyń „Zbąszyńskie Łabędzie”, „Bana Zbąszynek” , „Zawsze młodzi” Trzciel, Zielone Gospodarstwo Opiekuńcze „Rakiety z Gospodarstwa” Trzciel, Dzienny Dom Senior+ Świebodzin „Zdrowo Zakręceni”, UTW Świebodzin, Skąpe „Silni i Mocni”, Lubrza „Harmider”, Klub Seniora Pszczew, Dzienny Dom „Senior-Wigor” Zbąszynek „Dziarskie Babki”.
czytaj dalej

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W dniu 11 października 2023 roku zbąszyneccy seniorzy opanowali parkiet na sali tanecznej w Domu Kultury w Zbąszynku, gdzie odbyła się „Potańcówka dla Seniorów” w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów. Seniorzy jak zawsze nie zawiedli, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. W tym roku imprezę muzycznie uświetnił Pan Stefan Pańczocha. Zabawa była przednia. Sala tryskała energią i wigorem seniorów. Nikt nie chciał schodzić z parkietu. Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że chcą i potrafią się bawić, a wiek nie jest dla nich żadną przeszkodą. Brawo seniorzy, tak trzymać!!!
czytaj dalej

TURNIEJ CHIŃCZYKA

W dniu 11 października 2023 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, w Dziennym Domu „Senior – Wigor” został rozegrany Turniej Chińczyka.  W spotkaniu wzięło udział siedem czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku, Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wlkp. oraz Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięła drużyna z Zielonego Gospodarstwa Opiekuńczego z Trzciela. Turniej składał się z siedmiu rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 3738 punktów zajęła drużyna seniorów z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszynku, II miejsce – drużyna wystawiona przez Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, która zdobyła 3229 punktów a III miejsce - drużyna reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wlkp. z 2956 punktami na koncie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania  Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za pomoc w organizacji imprezy a Kierownikowi OSiR – Marcinowi Mincie za przeprowadzenie całego turnieju. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego