Kalendarium

Kalendarz imprez

PROJEKTY

 • 09-12-2022

KONWERSJA CYFROWA DOMU KULTURY - SZKOLENIE

W dniach 19-20 października br. w związku z otrzymanym przez naszą instytucję grantem na realizację działań w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, przystąpiliśmy do kolejnego etapu działań – czyli udziału w szkoleniu stacjonarnym w siedzibie ZOK.
Podczas dwudniowego szkolenia pt. "Projektowanie oferty kulturalnej online" mogliśmy poszerzyć swoje kompetencje w tej dziedzinie oraz poznać wiele nowych narzędzi cyfrowych do tworzenia takiej oferty. Z pewnością każdy z uczestników wyniósł z tych spotkań sporą dawkę wiedzy, którą będzie można wykorzystać w działaniach online.
czytaj dalej
 • 09-12-2022

KONWERSJA CYFROWA DOMÓW KULTURY

Chwalimy się, że Zbąszynecki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie na realizacje zadania pn. ,, Cyfryzacja Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury - wchodzimy w XXI wiek". ZOK zajął 10/60 miejsc na liście rankingowej zdobywając 91.5/96pkt. W ramach zadania nasza instytucja zostania wyposażona w potrzebny sprzęt. Pracownicy ZOK przejdą certyfikowane szkolenia. A wszystko po to, by wyjść z ofertą dla mieszkańców naszej Gminy bez względu na pojawiające się w przyszłości obostrzenia i lockdown. ZOK na realizacje zadania otrzymał grant w wysokości 157000,00 zł.
czytaj dalej
 • 10-05-2022

PARK_UJ W KULTURZE

PARK(uj)  w Kulturze to główna nazwa dwóch projektów realizowanych przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury w ramach Społecznego Zaangażowania Ikea Industry Zbąszynek. Projekty złożone w 2019 roku i zaplanowane na rok 2020, zostały zrealizowane w dwóch etapach.  W 2021 roku został zakupiony i rozliczony materiał, natomiast w 2022 roku nastąpiła ich realizacja.
czytaj dalej
 • 26-06-2020

Strefa Chillout w Parku ZOK

W okresie styczeń – czerwiec 2020 w ramach programu Społecznego Zaangażowania Ikea Industry Zbąszynek realizowaliśmy projekt pt. „Strefa Chillout w Parku ZOK”. W ramach projektu w Parku ZOK powstała Strefa Chillout.
Zakres działań przebiegał dwutorowo.
Etap I
Zakupiono dmuchaniec dla dzieci, który w okresie zimowym stał w Sali tanecznej ZOK (Strefa Zabawy). Dmuchaniec w okresie letnim pojawi się w parku.
Wykonanie projektu i zakup materiałów do budowy strefy.
Etap II
Realizacja projektu 15.06 – 19.06.2020
W ramach zadania wykonano następujące prace: wydzielenie terenu pod strefę, uporządkowanie i zabezpieczenie terenu, zakup i montaż drewnianych palet, budowa i malowanie podestu, budowa suchej fosy z ozdobnych kamyczków wraz z zamontowaniem lamp solarnych. Budowa parkowej szafy książek i małego stoliczka. Renowacja elementów drewnianych : ławki przy drzewach, ławki przy ognisku, drewutnia, tor przeszkód dla dzieci.
W ramach zadania zakupiono: 5 sztuk leżaków z logotypem ZOK, drewnianą skrzynię do przechowywania elementów strefy, wodoodporne nagłośnienie zewnętrzne, 2 parkowe kosze na odpady zmieszane.
 
Celem zadania było powstanie strefy do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Wartością dodaną jest upowszechnianie czytelnictwa oraz integracja mieszkańców.
W związku z Pandemią, tym razem pracownicy ZOK samodzielnie wykonali wszystkie prace.
Łączny koszt projektu: 9 000,00 zł.
Dofinansowanie Ikea Industry Zbąszynek: 6000,00 zł.
czytaj dalej
 • 03-03-2020

"Nie w każdej muszli szumi morze"

W dniach 19-20 lutego 2020 r. ZOK razem z pracownikami Ikea Industry Zbąszynek, realizował projekt społecznego zaangażowania pod tytułem "Nie w każdej muszli szumi morze". Intrygujący tytuł skrywał za sobą lifting toalet publicznych na parterze budynku ZOK.
 Niestrudzona ekipa, w pocie czoła wykonała ogrom prac remontowych. W ramach zadania przemalowane zostały wszystkie płytki ścienne oraz sufity. Wymieniono drzwi, a na nowych skrzydłach pojawiły się fototapety z wizerunkiem Zbąszynka. Dodatkowo w WC męskim pojawiły się ścianki między pisuarami.
Dodatkowe zmiany : wymiana klap sedesowych, montaż luster,obrazów, znaków, włączników,dozowników, koszy i szczotek naściennych.
Efekt przerósł nasze wyobrażenia, w związku z powyższym postanowiliśmy zmienić nazwę naszych toalet na "Świątynie Dumania".

Dzięki realizacji w/w projektu nastąpiła integracja pracowników Ikea Industry Zbąszynek wraz pracownikami ZOK. Prace przebiegały w wesołej atmosferze. Był czas na wspólny posiłek, był czas na wygłupy i żarty. Bardzo dziękujemy za pomoc!!!!!
Całkowity koszt projektu: 8000,00 zł.
Dofinansowanie Ikea Industry Zbąszynek: 6000,00 zł.
czytaj dalej
 • 27-11-2019

POLSKO-NIEMIECKA BIESIADA ANDRZEJKOWA

W niedzielę, 24 listopada br. zrealizowaliśmy  projekt pn. „Polsko – Niemiecka Biesiada Andrzejkowa”. W projekcie wzięli udział mieszkańcy gminy Zbąszynek oraz artyści wraz z delegacją z Drewitz. Głównym celem projektu była promocja tradycji andrzejkowych miast partnerskich wraz z prezentacją strojów i piosenek z wybranych regionów. Uczestnicy projektu przygotowali piosenki, elementy stroju ludowego, regionalny taniec i wiersz . Komisja oceniająca nagradzała najlepsze wykonania.  Podczas biesiady zaprezentowały się artystycznie zespoły śpiewacze: Akademia i Tęcza ze Zbąszynka, Dąbrowszczanka z Dąbrówki Wlkp. , Wesoła Ferajna ze Zbąszynia, Osoria ze Szczańca, Wiwat z Podmokli Małych, Perły Sumsiodki z Siedlca, Duszniczanka z Duszników, Bojadlanie z Bojadeł oraz Gemitsche Chor z Drewitz .  Wśród zaproszonych gości obecni byli:  goście z Pietz w osobie: byłego burmistrza Drewitz (Heinz Schweitzer) wraz z delegacją oraz Edward Fedko (Radny Województwa Lubuskiego), kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Rucioch, emerytowany dyrektor Domu Kultury Marian Dobak i inni zacni goście.
 
czytaj dalej
 • 16-04-2019

STREFA ZABAWY W ZOK

W poniedziałek, 15 kwietnia wraz z 10-cioma pracownikami firmy Ikea Industry Zbąszynek realizowaliśmy projekt pod nazwą „Strefa zabawy w ZOK”. W ramach zadania zakupiono tor sprawnościowy, dwa kosze na śmieci i trzy stojaki na rowery. Tuż po godzinie 10:00 nastąpiło powitanie wszystkich uczestników oraz szczegółowe omówienie zakresu prac. Podzieliliśmy się na trzy grupy. Pierwsza grupa zabrała się za montaż stojaków i koszy, druga grupa pracowała przy torze przeszkód, trzecia grupa sadziła kwiaty i dbała o podniebienia osób pracujących. Pogoda dopisała. Praca przebiegła w miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy pracownikom IKEA Industry Zbąszynek.  Całkowity koszt projektu wyniósł: 13459.07 Kwota dofinansowania z firmy Ikea Industry Zbąszynek to 7 tysięcy złotych.
czytaj dalej
 • 19-11-2018

DĄBROWIECKI FOLKLOR - PODSUMOWANIE

DĄBROWIECKI FOLKLOR…
W okresie 01.10.2018 r. do 20.11.2018 r. Zbąszynecki Ośrodek Kultury realizował projekt pn. „Dąbrowiecki folklor  w gwarze, śpiewie i muzyce”. ZOK na zadanie otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Etnopolska w kwocie 10 4000,00 zł brutto.
Zadanie rozpoczęło się od działań promocyjnych. Tuż po rozstrzygnięciu konkursu przez Narodowe Centrum Kultury, na stronie internetowej ZOK oraz na portalu społecznościowym Facebook pojawiła się informacja o otrzymanym dofinansowaniu. Przygotowano notatkę prasową, która za pośrednictwem e-maila została wysłana do: TVP 3 Gorzów Wlkp., Radio Zachód, Zbąszyńska Telewizja Kablowa, Zbąszynecka Telewizja Internetowa, portali informacyjnych Zbąszyń Nasze Miasto, Świebodzin Nasze Miasto, Tygodnika Dzień za Dniem. Każde działalnie w ramach projektu było fotografowane i filmowane. Przygotowano także relacje w formie tekstu.
 
czytaj dalej
 • 14-11-2018

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

We wtorek, 16 listopada br. w  Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. (siedziba zespołu Dąbrowszczanka) odbyło się spotkanie z seniorami z Gminy Zbąszynek. W spotkaniu wzięli udział seniorzy z miejscowości: Rogoziniec, Zbąszynek, Chlastawa, Kosieczyn, Kręcko. Spotkanie otworzyła Ewa Kubicka, kierownik zespołu Dąbrowszczanka. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, kierownik Dziennego Domu Senior-Wigor Katarzyna Rucioch. Podczas spotkania seniorzy udali się do Izby Pamięci (salka muzealna), w której to wolontariusze opowiadali historię dąbrowieckiego folkloru. Następnie, już w sali, Dąbrowszczanka zaprezentowała dąbrowieckie piosenki, których uczyli się seniorzy. Spotkanie upłynęło przy kawie i tradycyjnych dąbrowieckich wypiekach. Na spotkaniu pojawili się także członkowie Ludowego Ogniska Muzycznego z regionalną pogadanką
.
czytaj dalej
 • 16-10-2018

WARSZTATY – MALOWANIE NA DREWNIE

W poniedziałek, 01 października 2018 r. w budynku ZOK odbyły się warsztaty „Malowanie na drewnie”, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdy z uczestników otrzymał specjalnie przygotowane drewno. Za pomocą specjalnych farb, dzieci malowały wybraną postać w dąbrowieckim stroju ludowym. Podczas malowania, należało zachować wszystkie charakterystyczne elementy stroju ludowego min. kopkę czy wianek. Do realizacji warsztatów niezbędne było zatrudnienie instruktora. Warsztaty prowadził Włodzimierz Kłos – artysta, lokalny twórca rękodzieła ludowego, specjalizujący się w malowanie motywów ludowych na drewnie.
Podczas warsztatów powstało ponad 20 prac, które znalazły swoje miejsce w Galerii Sztuki.
Warsztaty- Malowanie na drewnie odbyły się w ramach realizacji projektu pt. „ Dąbrowiecki folklor w gwarze, śpiewie i muzyce”, w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Etnopolska.
czytaj dalej
1 2 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego