Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Program "Wspieraj Seniora" w 2021 roku

Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2021 roku kontynuujemy Program "Wspieraj Seniora", który ma na celu dofinansowanie gminy w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środków higieny osobistej. Program adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, w szczególnych przypadkach również do osób poniżej 70 roku życia. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z  usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

W ramach Programu uruchomiono specjalną infolinię dedykowaną seniorom. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11 osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w realizacji zakupów

Wspieraj Seniora !

Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?
  1. Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.
  2. Lokalny ośrodek pomocy społecznej w Twoim mieście skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i przydzieli pomoc
  3. Razem pokonamy koronawirusa!

Zapraszamy Seniorów na wirtualne zajęcia rehabilitacyjne manualne kulinarne

Witamy Seniorów !
Dla osób, które zdecydowały się pozostać w domach, proponujemy kolejną porcję zajęć.
Oto kilka propozycji (klikamy w linki poniżej):
Ćwiczenia
 
Warsztaty manualne dla seniorów stroiki świąteczne
 
Przekąski Choinki, Mikołaje świąteczne i inne przysmaki
https://www.youtube.com/watch?v=RFsjCARQlNE

Mikołajki dla Seniorów

Polskim zwyczajem, 6 grudnia obchodzimy MIKOŁAJKI, a to oznacza, że naszym bliskim składamy życzenia i wręczamy świąteczne upominki. Do Seniorów z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku  również zawitał Mikołaj. Opiekunki rozdały prezenty dla  podopiecznych, którzy byli obecni na zajęciach w placówce oraz odwiedziły pozostałych Seniorów w domach. Prezenty zostały dostarczone w przepięknie wykonanych świątecznych skarpetach, które otrzymaliśmy od dzieci z klasy Pani  Izabeli Dulat ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!! Seniorzy otrzymali także materiały do zajęć domowych i ulotki informacyjne o programie "Wspieraj Seniora".  Łez wzruszenia, zaskoczenia i radości nie było końca ! Wszystkim naszym kochanym Seniorom składamy mikołajkowe życzenia, pięknej białej zimy i dużo grudniowego słońca. Niech ten piękny dzień zapoczątkuje czas wyjątkowej świątecznej atmosfery, trwającej nieprzerwanie do końca miesiąca !
 
czytaj dalej

Życzenia Minister Rodziny i Polityki Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,    
dzisiejsza data jest wyjątkowa i bardzo ważna. Właśnie 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w  1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Jesteśmy różni – młodzi, starsi, mieszkamy w dużych miastach, małych miasteczkach, obszarach wiejskich, jesteśmy zdrowi, zmagamy się z różnymi schorzeniami, towarzyszą nam różnego rodzaju niepełnosprawności. Co nas łączy? Wszyscy tworzymy społeczeństwo – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, stopnia sprawności. I każdy, niezależnie od okoliczności, powinien czuć się tego społeczeństwa pełnoprawnym członkiem.
Dlatego tak ważna jest integracja, solidarność, szeroko rozumiana dostępność. Bardzo często nie mamy wpływu na stan zdrowia i sprawność – mamy jednak wpływ na to, jak nasza rzeczywistość i przestrzeń publiczna jest dostosowana do potrzeb wszystkich obywateli. Mówimy zarówno o barierach architektonicznych, jak i tych w naszych głowach. Niepełnosprawność nie powinna wykluczać i robimy co w naszej mocy, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami na każdym możliwym polu. 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnym pragnę życzyć Państwu wszystkiego najlepszego, pomyślności i pogody ducha zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Życzę Wam także wytrwałości oraz powodzenia w pokonywaniu codziennych trudności, a także w dążeniu do samorealizacji i spełniania marzeń.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Zajęcia i alternatywne formy usług dla Seniorów z DD"S-W"

W Dziennym Domu "Senior-Wigor" stale się aktywizujemy. Seniorzy, którzy przychodzą na zajęcia do placówki, z zaangażowaniem pracują, korzystając z wielu form aktywizacji. Podopieczni, którzy zdecydowali się pozostać w domach w czasie trwającej pandemii, chętnie wykonują w domach zadania o różnym poziomie trudności, które przygotowują i dostarczają opiekunowie z Dziennego Domu "Senior-Wigor". Ćwiczenia, dyktanda, łamigłówki, krzyżówki i wiele, wiele innych. Seniorzy często wykonują "zadania domowe" wraz z członkami rodzin. Przypominamy również, że do końca grudnia 2020 roku na terenie Naszej Gminy realizujemy Program "Wspieraj Seniora". Seniorzy 70+ lub osoby przed 70 rokiem życia znajdujące się w szczególnej sytuacji mogą zgłosić potrzebę zakupów artykułów spożywczych, wykupienia lekarstw, załatwienia spraw na poczcie itp. dzwoniąc na infolinię pod numer 22 505 11 11 ! Potrzebę realizacji usługi dla osoby starszej mogą zgłosić także członkowie rodzin, sąsiedzi. Po otrzymaniu zgłoszenia pracownicy Ośrodka skontaktują się z Seniorem i wykonają usługę. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania ze wsparcia !
czytaj dalej

Aktywny Senior w domu

Przekazujemy Państwu zbiór propozycji zajęć dla seniorów dostępnych online (link poniżej)
"Aktywny senior w domu" - Program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia:
Ćwiczenia będą publikowane na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia. Każdego dnia na podanej stronie pojawi się jeden film z ćwiczeniem, wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów będzie dostępna dla każdego i bezpłatnie.
 
Link do ćwiczeń
https://www.youtube.com/watch?v=vkg4SDh6clg&feature=emb_logo

SIŁOWNIA PAMIĘCI - TRENINGI INDYWIDUALNE

Treningi indywidualne to seria dedykowana do samodzielnego trenowania umysłu w warunkach domowych.
Pamiętajmy, że regularny trening umysłu, zmuszając nasz umysł do wysiłku intelektualnego, przyczynia się do wytwarzania nowych połączeń synaptycznych, a zatem poprawy sprawności przewodzenia bodźców.
Zatem...do dzieła !!
link do treningu
https://www.silowniapamieci.pl/indywidualne

Warsztaty rękodzieła dla Seniorów i nie tylko

Szanowni Seniorzy !
jeśli chcielibyście popracować kreatywnie, proponujemy wykonać prace rękodzielnicze (poniżej linki do warsztatów)
Sznurkowa ozdoba
oraz
Bukiet kwiatów Flower box
EFEKT JEST NIESAMOWITY !
1 2 3 4 5 6 ... 31 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego