Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wieczór poetycki „Wesołe życie Seniora”

W dniu 08.10.2021 roku na sali tanecznej „Bongo” w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się wieczór poetycki  „Wesołe życie seniora”. W ramach programu wystąpili seniorzy z różnych organizacji senioralnych. Oprócz recytowanych tekstów po których były chwile zadumy i które zamieniały się w momenty humorystyczne, seniorzy śpiewali znane i lubiane piosenki „Hymn Seniorów”, utwór Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”. Podczas spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Słoikowe czary”, którego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie przetworów owocowych, warzywnych oraz nalewek. Wyłonienie zwycięzcy otrzymali nagrody. Dochód ze sprzedaży przetworów wraz z dekoracjami jesiennymi przygotowanymi przez Seniorów i przez osoby z niepełnosprawnościami został przekazany dla Mai Tomczak ze Zbąszynia, która choruje na SMA. Piątkowy wieczór minął bardzo przyjemnie przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali. Cieszymy się, że seniorzy rozwijają swoje pasje i dbają również o ucztę duchową dla siebie i swoich bliskich znajomych.  
czytaj dalej

Turniej Chińczyka

Na zbąszyneckiej hali sportowej 08.10.2021 roku odbył się turniej Chińczyka, w którym brało udział 28 uczestników.  7 zespołów po 4 osoby rywalizowało o wygraną. Do konkurencji ze zbąszyneckimi Seniorami zaproszeni zostali również goście z Dziennego Domu „Senior-Wigor” ze Zbąszynia i z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty „Promyk” CUS z  Sulechowa. W rozgrywkach na I miejsce wylansował się Związek Emerytów i Rencistów „Kolejowi” ze Zbąszynka, II miejsce zdobyli seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” ze Zbąszynka, III miejsce należy do seniorów ze Świebodzińskiego Stowarzyszenia Kresowian z siedzibą w Zbąszynku. Turniej stał się doskonałą okazją do integracji grupy. Na zwycięzców czekały nagrody. Wszystkim wygranym jeszcze raz gratulujemy !!!
czytaj dalej

Sportowy Senior-Zajęcia sportowe dla seniorów

W czwartek 07.10.2021 roku odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniora. Na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Zbąszynku odbyły się zajęcia sportowe dla Seniorów. Mieszkańcy gminy brali udział w ćwiczeniach fitness, tj. w gimnastyce z elementami tańca oraz w ćwiczeniach rozciągających. Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana instruktor, Pani Alicja Pazgrat. Seniorzy byli także słuchaczami wykładu o odżywianiu i o prawidłowej diecie. Pani Magdalena Rybicka-Wachowska udzielała odpowiedzi i porad na temat zdrowego stylu życia, wartościach odżywczych różnych artykułów spożywczych oraz obecności witamin i minerałów w naszym organizmie. Na zakończenie odbył się turniej w kręgle. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła mieszkanka gminy Zbąszynek Pani Stanisława Niemyt-Kozak, II i III miejsce otrzymały seniorki z Dziennego Domu „Senior-Wigor”, Pani Janina Merda (II) i Pani Barbara Zbirska (III) .
czytaj dalej

Koncert „Jesienny pejzaż muzyczny” w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego

W dniu 06.10.2021 roku w ramach obchodów Święta Seniora na sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert pn. „Jesienny pejzaż muzyczny”. W koncercie wystąpił Remigiusz Kuźmiński - dyplomowany wokalista (tenor) i dyrygent z wyższym wykształceniem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Artysta od lat związany jest ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Czynnie koncertuje na terenie całego kraju. Rodowity Pałuczanin. Urodził się w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim (w Gminie Barcin). Podczas koncertu usłyszeliśmy w jego wykonaniu wysokiej klasy kompozycje autorskie i nie tylko z gatunku muzyki około jazzowej i około klasycznej, m.in. covery utworów Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Krawczyka, Czesława Niemena.
czytaj dalej

ABC Zdrowia, bezpłatne badania profilaktyczne i promocja zdrowia

W środę 06.10.2021 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się badania profilaktyczne i promocja zdrowia dla Seniorów z gminy Zbąszynek. Starsi mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań m.in. na tarczycę, lipidogram, cholesterol i trójglicerydy oraz zbadać się w zakresie osteoporozy i słuchu. Pielęgniarki mierzyły ciśnienie i cukier. Można było skorzystać również z konsultacji i porad Dietetyka. Zainteresowanie Seniorów było spore i cieszyło się dużym powodzeniem.    
czytaj dalej

Serca dwa, serduszka małe dwa...czyli potańcówka w Wigorze

We wtorek, 05.10.2021 roku podopieczni ośrodka wsparcia wykorzystując aktywnie czas, świętowali w Dziennym Domu poddając się znanym i lubianym melodiom. Potańcówka to świetna forma rehabilitacji i fantastyczna forma terapii. Seniorzy nie żałowali sobie barwnych strojów, słodkiego poczęstunku i śpiewu ! Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku uwielbiają się bawić i będą szukać okazji, żeby tego typu imprezy odbywały się częściej.
czytaj dalej

Odwiedziny w Technikum Leśnym w Rogozińcu

W niedzielę 03.10.2021 roku oficjalnie rozpoczęło się Zbąszyneckie Święta Seniora. W ciągu tygodnia przewidziano bogaty program i wiele atrakcji dla starszych mieszkańców gminy. Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" rozpoczęli tydzień od wyjazdu do Technikum Leśnego w Rogozińcu. Na miejscu seniorów przywitała  pedagog, Pani Anna Kucman wraz z uczniami szkoły. Po krótkim powitaniu, podopieczni udali się do lasu na grzybobranie. Październikowa aura, piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że samopoczucie Seniorów było dobre a świeże powietrze wpłynęło na poprawę nastroju i aktywność. Po spacerze, Seniorzy wraz z uczniami wspólnie śpiewali znane dla obu pokoleń, popularne harcerskie piosenki. Nie brakowało też wspólnych rozmów. Na zakończenie integracji zaserwowany został pyszny poczęstunek. Z pozdrowieniami i zaproszeniem na kolejne spotkanie, Seniorzy powrócili do domu. 
czytaj dalej

Pielgrzymka do Rokitna

W dniu 29.09.2021 roku Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymkę poprowadził Proboszcz Parafii Rzymsko -Katolickiej pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie, ksiądz Andrzej Drutel. Podopieczni ośrodka wsparcia po drodze do Matki Bożej modlili się i śpiewali pieśni religijne. Po przybyciu do Rokitna, na miejscu przywitał nas Kustosz, ksiądz Piotr, który oprowadził nas po terenie Sanktuarium i opowiedział niezwykłą historię powstania świątyni i obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. W tym dniu została również odprawiona msza św. Po mszy, pielgrzymi udali się do Muzeum, w którym można było oglądać zbiory i wyjątkowe eksponaty religijne. Następnie udaliśmy się na poczęstunek i do pobliskiego sklepiku z pamiątkami. Dzień był pełen wrażeń, chwil refleksji, upłynął bardzo aktywnie i w duchowej, jesiennej zadumie.
czytaj dalej

Mistrz Pszczelarstwa gościnnie w Dziennym Domu „Senior-Wigor”


W dniu 23.09.2021 mieliśmy przyjemność gościć Panią Teresę Sikucińską, Mistrza Pszczelarstwa, która na co dzień zajmuje się hodowlą pszczół i prowadzi pasiekę „Kwiaty w słoiku”.  Pani Teresa opowiedziała Seniorom o życiu pszczół oraz o tym jak powstaje miód i jakimi pracowitymi stworzeniami są pszczoły. Pani Teresa przedstawiła również akcesoria do zbierania miodu w pasiece, opowiedziała o jego właściwościach odżywczych i zdrowotnych, które są doskonałe na różnego rodzaju dolegliwości i schorzenia. Seniorzy mieli możliwość spróbowania miodu na spotkaniu z Panią Teresą.
czytaj dalej

SENIORZY POŻEGNALI LATO

W dniu 10 września 2021 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato.  Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego.  Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski, który witając seniorów życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Pan Krzysztof Krzywak przedstawił dane o szczepieniach w gminie Zbąszynek i zachęcał do szczepień tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Podczas pikniku dyżur pełnił rachmistrz spisowy co umożliwiło seniorom spisanie się. Dla uczestników imprezy  przygotowano zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka”, który zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania.   W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Podczas spotkania seniorom dopisała piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 35 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego