Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Życzenia Minister Rodziny i Polityki Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,    
dzisiejsza data jest wyjątkowa i bardzo ważna. Właśnie 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w  1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Jesteśmy różni – młodzi, starsi, mieszkamy w dużych miastach, małych miasteczkach, obszarach wiejskich, jesteśmy zdrowi, zmagamy się z różnymi schorzeniami, towarzyszą nam różnego rodzaju niepełnosprawności. Co nas łączy? Wszyscy tworzymy społeczeństwo – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, stopnia sprawności. I każdy, niezależnie od okoliczności, powinien czuć się tego społeczeństwa pełnoprawnym członkiem.
Dlatego tak ważna jest integracja, solidarność, szeroko rozumiana dostępność. Bardzo często nie mamy wpływu na stan zdrowia i sprawność – mamy jednak wpływ na to, jak nasza rzeczywistość i przestrzeń publiczna jest dostosowana do potrzeb wszystkich obywateli. Mówimy zarówno o barierach architektonicznych, jak i tych w naszych głowach. Niepełnosprawność nie powinna wykluczać i robimy co w naszej mocy, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami na każdym możliwym polu. 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnym pragnę życzyć Państwu wszystkiego najlepszego, pomyślności i pogody ducha zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Życzę Wam także wytrwałości oraz powodzenia w pokonywaniu codziennych trudności, a także w dążeniu do samorealizacji i spełniania marzeń.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Zajęcia i alternatywne formy usług dla Seniorów z DD"S-W"

W Dziennym Domu "Senior-Wigor" stale się aktywizujemy. Seniorzy, którzy przychodzą na zajęcia do placówki, z zaangażowaniem pracują, korzystając z wielu form aktywizacji. Podopieczni, którzy zdecydowali się pozostać w domach w czasie trwającej pandemii, chętnie wykonują w domach zadania o różnym poziomie trudności, które przygotowują i dostarczają opiekunowie z Dziennego Domu "Senior-Wigor". Ćwiczenia, dyktanda, łamigłówki, krzyżówki i wiele, wiele innych. Seniorzy często wykonują "zadania domowe" wraz z członkami rodzin. Przypominamy również, że do końca grudnia 2020 roku na terenie Naszej Gminy realizujemy Program "Wspieraj Seniora". Seniorzy 70+ lub osoby przed 70 rokiem życia znajdujące się w szczególnej sytuacji mogą zgłosić potrzebę zakupów artykułów spożywczych, wykupienia lekarstw, załatwienia spraw na poczcie itp. dzwoniąc na infolinię pod numer 22 505 11 11 ! Potrzebę realizacji usługi dla osoby starszej mogą zgłosić także członkowie rodzin, sąsiedzi. Po otrzymaniu zgłoszenia pracownicy Ośrodka skontaktują się z Seniorem i wykonają usługę. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania ze wsparcia !
czytaj dalej

Aktywny Senior w domu

Przekazujemy Państwu zbiór propozycji zajęć dla seniorów dostępnych online (link poniżej)
"Aktywny senior w domu" - Program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia:
Ćwiczenia będą publikowane na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia. Każdego dnia na podanej stronie pojawi się jeden film z ćwiczeniem, wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów będzie dostępna dla każdego i bezpłatnie.
 
Link do ćwiczeń
https://www.youtube.com/watch?v=vkg4SDh6clg&feature=emb_logo

SIŁOWNIA PAMIĘCI - TRENINGI INDYWIDUALNE

Treningi indywidualne to seria dedykowana do samodzielnego trenowania umysłu w warunkach domowych.
Pamiętajmy, że regularny trening umysłu, zmuszając nasz umysł do wysiłku intelektualnego, przyczynia się do wytwarzania nowych połączeń synaptycznych, a zatem poprawy sprawności przewodzenia bodźców.
Zatem...do dzieła !!
link do treningu
https://www.silowniapamieci.pl/indywidualne

Warsztaty rękodzieła dla Seniorów i nie tylko

Szanowni Seniorzy !
jeśli chcielibyście popracować kreatywnie, proponujemy wykonać prace rękodzielnicze (poniżej linki do warsztatów)
Sznurkowa ozdoba
oraz
Bukiet kwiatów Flower box
EFEKT JEST NIESAMOWITY !

Życzenia Minister Maląg z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg złożyła seniorom serdeczne życzenia.
Szanowni Państwo!
            Ostatnie miesiące i funkcjonowanie w warunkach pandemii to sytuacja niecodzienna i bez wątpienia niełatwa. Wielu osobom towarzyszy poczucie niepokoju, niepewności – to zupełnie zrozumiałe. Z całego serca zapewniam jednak, że robimy co w naszej mocy, by w tym trudnym czasie szczególnie zadbać o bezpieczeństwo Wasze – naszych Drogich Seniorów.
            Chcę, by Państwo wiedzieli i realnie czuli, że naprawdę są i będą dla nas ważni – zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i na co dzień, w spokojnych czasach. Dlatego stale rozwijamy sieć domów i klubów „Senior+”, wspieramy projekty aktywizujące osoby starsze, dbamy o korzystne waloryzacje świadczeń, zapewniliśmy trzynastą emeryturę, pamiętamy o mamach, które w przeszłości wychowały co najmniej czworo dzieci, ale nie zdążyły wypracować sobie minimalnej emerytury. To wszystko robimy dla Was.
            Z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Seniora pragnę życzyć Wam, byście nie tracili pogody ducha mimo niesprzyjających okoliczności, żebyście korzystali i cieszyli się wolnym czasem, realizowali swoje pasje, odkrywali nowe zainteresowania.
            Gorąco proszę również – jeśli tylko możecie, pozostańcie w domach, spotykajcie się z bliskimi online, rozmawiajcie przez telefon – kontakt z innymi jest ogromnie ważny, ale dzisiaj musimy pamiętać o bezpieczeństwie. To dla Was uruchomiliśmy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – pod numerem telefonu 22 505 11 11 możecie zgłosić zapotrzebowanie np. na zrobienie zakupów, potrzebna pomoc na pewno zostanie udzielona.
            Jestem przekonana, że wspólnie uda nam się przetrwać ten trudny czas i wkrótce będziemy znowu cieszyć się spotkaniami twarzą w twarz, czego serdecznie Państwu życzę.
Z wyrazami szacunku,
Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Projekt E-wolontariusz w ramach działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozszerza obszar i zakres działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
Zostając Cyfrowym Wolontariuszem Korpusu można nieść pomoc seniorom, także daleko poza jego miejscem zamieszkania. E-wolontariusze wprowadzą osoby starsze do cyfrowego świata, tak by mogły, w tym trudnym czasie, sami nauczyć się załatwiać potrzebne im sprawy w bezpieczny sposób - przez internet – informuje minister Marlena Maląg.
Ponad dwa tygodnie temu ruszył Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. W jego ramach uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu (22) 505 11 11, osoby starsze mogą  poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.
Pomagać można nie tylko w codziennych czynnościach, ale także w adaptacji do cyfrowego świata. Program poszerzył się właśnie o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach podnoszenia kompetencji cyfrowych u seniora. Każdy z nas może poprzez akcję „Wspieraj Seniora” pomagać osobom starszym w korzystaniu z narzędzi do komunikowania się na odległość czy załatwianiu spraw urzędowych przez internet.
czytaj dalej

Zestaw ćwiczeń dla osób 60+

Seniorom, którzy w tym trudnym czasie pozostają w domach, przesyłamy możliwość aktywizacji w domach.

Prezentujemy zestaw ćwiczeń dla osób 60+, aby uruchomić filmik należy wejść na link.

Powodzenia !

https://www.youtube.com/watch?v=kVf5NWFCMD4

Lubuski Urząd Wojewódzko ogłasza konkurs - "Krzyżówka Niepodległościowa"

Tradycyjnie z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Lubuski Urząd Wojewódzki organizuje konkurs pn. " Krzyżówka Niepodległościowa"  Spośród prawidłowo rozwiązanych krzyżówek, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wybierze zwycięzców.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowe rozwiązanie krzyżówki, wpisanie we wskazanym miejscu swoich danych osobowych, podpisanie zgody na ich przetwarzanie oraz zrobienie skanu lub zdjęcia rozwiązanej krzyżówki.
Uczestnikiem konkursu mogą być osoby niepełnoletnie wyłącznie za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego (Załącznik nr 1).
  • Rozwiązaną krzyżówkę można przesłać do 16 listopada 2020 r., włącznie.
Jak przekazać rozwiązaną krzyżówkę?
  • wysłać skan lub zdjęcie rozwiązanej krzyżówki pocztą elektroniczną na adres email: e-mail.
Wyniki konkursu
  • Wyniki zostaną ogłoszone 20 listopada 2020 r., na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego (https://www.lubuskie.uw.gov.pl/)  oraz w serwisie Facebook @LubuskiUrzadWojewodzki.

Załączniki

Poszukiwani wolontariusze!

Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie poszukuje wolontariuszy do pracy w DPS-ie, w przypadku pojawienia się zakażeń COVID-19 na terenie placówki. Pomoc dodatkowych osób jest niezmiernie ważna dla zapewnienia ciągłości opieki nad mieszkańcami, szczególnie w przypadku, gdy dotychczasowa kadra zostaje poddana kwarantannie. Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. 601 849 320.
Pamiętajmy, dobro wraca ????
1 2 3 4 5 6 ... 30 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego