Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Dnia 15 września 2020 roku seniorzy z  Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie do Rogozińca. Przy Technikum Leśnym powitał Nas pracownik szkoły i zaprosił na teren szkoły i lasu. Grzybobranie przebiegło w radosnej atmosferze. Z pełnymi koszykami i uśmiechami na twarzach seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Grzybobranie

Wizyta w Winnicy "Łukasz" w Wityniu

Winnica „Łukasz” należy do zespołu folwarczno-parkowego w miejscowości Wityń, w województwie lubuskim. Otoczona pięknymi lasami i polami miejscowość znajduje się w powiecie świebodzińskim, nieopodal jeziora Lubinieckiego. Przygoda z produkcją i sprzedażą wina  zaczęła się od wielkiej pasji do wina i uprawy winogrona przez rodzinę Państwa Elżbiety i Lecha Pietrasików. Rodzina zajmuje się rolnictwem od lat, dlatego uprawa nie jest im obca, jednak prowadzenie winnicy okazało się nie lada wyzwaniem. Na terenie XIX-wiecznego Folwarku o powierzchni 4 hektarów gospodarze posadzili niemal sześć tysięcy krzewów winorośli, a od 2014 roku zajmują się również hodowlą danieli, żyjących tuż przy zboczu z krzewami. Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku mieli przyjemność posłuchać historii powstania winnicy oraz zapoznać się z technologią produkcji wina. Na spotkaniu degustowaliśmy 4 rodzaje win, serów i innych przysmaków oraz zwiedzaliśmy przepiękny folwark.   
czytaj dalej

Pożegnanie księdza Jakuba Świątka

W dniu dzisiejszym Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku uroczyście pożegnali się z wikariuszem, księdzem Jakubem Świątkiem, który od 25.08. 2017 roku służył w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Zbąszynku. Ksiądz Jakub odchodzi do Parafii w Zielonej Górze, aby tam służyć i pełnić posługę kapłańską. Księdzu Jakubowi życzymy dużo zdrowia, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego.
czytaj dalej

Zajęcia nad Jeziorkiem Koźlarskim i pożegnanie Pani Ani

W czwartek 13 sierpnia 2020 roku Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku spędzili miło czas na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie. Nad jeziorkiem spacerowaliśmy, śpiewaliśmy biesiadne piosenki, rozmawialiśmy, rysowaliśmy, karmiliśmy zwierzęta na wyspie. W tym dniu pożegnaliśmy także wieloletnią uczestniczkę, Panią Anię, która z przyczyn osobistych nie będzie uczestniczyła w zajęciach w naszym Domu. Pani Ani życzyliśmy sto lat w zdrowiu i pomyślności oraz podarowaliśmy drobny upominek. Nie zabrakło też łez wzruszenia. Dzień upłynął cudownie. W pozytywnych nastrojach i w dobrych humorach wróciliśmy do domów.
czytaj dalej

Seniorzy w akcji aktywizacji

Gry i zabawy myślowe, zajęcia plastyczne, artystyczne, ruchowe, sportowe, rekreacyjne i wiele, wiele innych... to wszystko dzieje się w Naszym Domu ! Zbąszyneccy Seniorzy codziennie rozwijają swoje zainteresowania, utrzymują sprawność fizyczną i zdrowotną, pobudzają zaradność, utrzymują kontakty i relacje towarzyskie, jednym słowem prowadzą zdrowy styl życia i żyją pełną parą ! Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia z terenu Gminy Zbąszynek do wspólnego udziału w zajęciach w Dziennym Domu "Senior-Wigor" na ul. Kosieczyńskiej  4 w Zbąszynku ! Seniorów powyżej 65 roku życia zapraszamy do korzystania ze Zbąszyneckiej Karty Seniora, która daje prawo do korzystania z ulg, zwolnień pozwalających na zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe, oświatowe organizowane przez instytucje gminne, oraz usług i towarów oferowanych przez podmioty gospodarcze.
czytaj dalej

Aktywny lipiec w DD "S-W"

Zajęcia plastyczne, techniczne, edukacyjne, sportowe i wiele, wiele innych, oferowane są w ośrodku wsparcia dla seniorów powyżej 60 roku życia. Seniorzy chętnie uczestniczą w różnorodnych formach zajęć aktywizujących oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wobec wciąż panującej epidemii COVID-19. Czas poświęcony w Dziennym Domu osoby starsze wykorzystują z zaangażowaniem ciesząc się każdą chwilą. Dzięki temu w ich życiu cały czas dzieje się coś ciekawego. Stały kontakt z innymi niweluje poczucie osamotnienia, daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności.
czytaj dalej

Aktywizacja na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku we wtorek 23 czerwca udali się nad Jeziorko Koźlarskie w Chlastawie. Na świeżym powietrzu aktywizowali się poprzez gry i zabawy, śpiewanie popularnych piosenek, spacer, rozmowy, plecenie wianków. Podopieczni przygotowali i przekazali także pokarm dla zwierząt i ptaków, które zamieszkują wyspę. Jeziorko Koźlarskie to świetnie miejsce na relaks i miłe spędzenie czasu.
czytaj dalej

Powoli powracamy do aktywności w Dziennym Domu "Senior-Wigor"

Powoli powracamy do aktywności ! Wspólna gimnastyka, spacery, spotkania ze znajomymi, czy zajęcia rozwijające zainteresowania. Tych wszystkich aktywności nie mogli doczekać się Nasi Seniorzy, którzy od 26 maja br. biorą udział w niektórych zajęciach w ośrodku wsparcia. Obecność w Domu pozwala odetchnąć od panującej epidemii. Podopieczni mogą znowu spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami, porozmawiać, pośmiać się, zrelaksować. Podczas obecności w placówce, ściśle przestrzegane są procedury postępowania w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli w pełni skorzystać z całego katalogu usług oferowanych przez Nasz Dom dla Seniorów.
czytaj dalej

Tydzień Rodziny - Konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas epidemii"

W dniu 26 maja rozpoczął się Tydzień Rodziny. Z tej okazji w całej Polsce organizuje się festyny, pikniki, koncerty łączące pokolenia i różne środowiska. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa, obchody Tygodnia Rodziny odbyły się mniej hucznie. Uczniowie z klas podstawowych i średnich oraz Seniorzy z Gminy Zbąszynek obchodzili Tydzień Rodziny, prezentując prace plastyczne w ramach konkursu pn. "Moja rodzina podczas epidemii", zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Mieszkańcy mogli wykonać prace dowolną techniką: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, które miały przedstawiać zachowania w rodzinach mające na celu walkę z koronawirusem. Prace zostały ocenione przez jury według kategorii wiekowych i w dniu 01 czerwca Kierownik Ośrodka - Pani Katarzyna Rucioch ogłosiła zwycięzców konkursu. Trzy wyróżnione prace plastyczne w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
czytaj dalej

W Naszym Domu w czasie epidemii...

Dzienny Dom "Senior-Wigor" w Zbąszynku decyzją Wojewody Lubuskiego wydłużył do dnia 24 maja 2020 roku okres zawieszenia działalności z powodu trwającej w Polsce epidemii koronawirusa. Nie znaczy to jednak, że w Naszym Domu nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Na bieżąco pozostajemy w kontakcie telefonicznym i monitorujemy sytuację naszych Seniorów. Pomagamy podopiecznym w załatwianiu rożnych, codziennych spraw np. w urzędach, w bankach czy na poczcie. Dostarczamy środki higieny osobistej, leki, robimy zakupy. Dbamy też o ład i porządek w placówce i wokół niej. Rozwijamy naszą wiedzę i umiejętności. Seniorzy natomiast z chęcią i z zaangażowaniem wykonują prace i zadania, które przygotowujemy i dostarczamy do domów. Podopieczni zebrali akcesoria krawieckie (maszyny, nici, gumki, materiały) do szycia maseczek oraz przekazali opiekunkom artykuły, zdjęcia i materiały archiwalne do kroniki. Kronika, która powstaje będzie dokumentem upamiętniającym osoby i wydarzenia z Naszego Domu. Za współpracę i pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! ale to nie wszystko...Seniorzy biorą też udział w konkursach. Niedawno w ogłoszonym przez Wojewodę "Jestem Patriotą, Jestem Lubuszaninem", a już niebawem w konkursie rodzinnym ogłoszonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku pn. "Moja rodzina podczas epidemii". Jak widać wspólnie można pokonać trudne chwile i ciągle się aktywizować...
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 28 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego