Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 16-11-2022

DZIADEK DO ORZECHÓW

W niedziele 13 Listopada br. na Zbąszyneckiej Scenie odbył się taneczny spektakl teatralny Pt. „Dziadek do Orzechów”. Sztuka ta w reż. Mariny Novikovej ruszyła w objazd po Polsce – biorąc udział w Zbąszyneckiej Jesieni Teatralnej. Widownia „pękała w szwach” - o tym, że nie ma już miejsc wiadomo było od ponad tygodnia, a mimo to zjawili się widzowie, którzy chcieli widowisko obejrzeć, dlatego konieczne były „dostawki”. 14 Listopada teatr powrócił do Zoku i zagrał aż dwa przedstawienia dla przedszkoli i szkół. 3 spektakle obejrzało łącznie 441 widzów
czytaj dalej
 • 16-11-2022

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

W piątek, 11 listopada br. w sali widowiskowej odbył się Koncert Niepodległościowy, którego głównym organizatorem była Grupa Poddasze reprezentująca Związek Drużyn ZHP Zbąszynek. Harcerze przygotowali bogaty program artystyczny, który skupiał w sobie wartościowe teksty historyczne, utwory niepodległościowe w harcerskich aranżacjach. Licznie zgromadzona widownia i gromkie brawa na zakończenie, świadczyły o tym, że mieszkańcy naszej gminy potrafią się jednoczyć podczas ważnych uroczystości – doceniając wkład i zaangażowanie lokalnych artystów.
 
czytaj dalej
 • 10-11-2022

MONODRAM NADBAGAŻ

W środę, 09.11 odbył się monodram pt. „Nadbagaż” w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej – Prorok. Ta niezwykle utalentowana aktorka, już od pierwszej sceny zachwyciła widownie, która w skupieniu obejrzała spektakl do samego końca. Malujące się na twarzach emocje wzruszenia, śmiechu czy zadumy świadczyły o tym, jak bardzo utożsamiamy się z tekstem monodramu. Niezwykła gra aktorka i dopracowane rekwizyty  sprawiły, że spektakl odniósł sukces. Na zakończenie artystka porozmawiała z widownią na temat spektaklu, przyjmując owacje na stojąco i liczne słowa uznania.
czytaj dalej
 • 08-11-2022

MONODRAM NORMALKA

3 Listopada 2022 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. "Normalka".
Monodram Adama Andryszczyka opowiadał historię Bołtrysia (w tej roli gorzowski aktor - Jan Mierzyński) alkoholika, którego podczas pijackich wizji nawiedza jego zmarły kolega Andryś. Wspaniała muzyka skomponowana przez Marka Popisa i projekcje multimedialne stworzone przez Bartosza Bandurę niesamowicie potęgują doznania podczas godzinnego spektaklu o potrzebie zrozumienia, akceptacji i walki z samym sobą.
czytaj dalej
 • 08-11-2022

O.S.T.R W ZBĄSZYNKU

W piątek, 21 października w Sali koncertowej ZOK odbył się koncert O.S.T.R. . Tuż po godzinie 21:00 artysta pojawił się na scenie. Podczas koncertu zaprezentował swoje największe utwory. Koncert O.S.T.R to znakomity kontakt z publicznością, która każdorazowo oddawała emocje towarzyszące artyście na scenie.
O.S.T.R., właściwie Adam Ostrowski – polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Autor wielu multiplatynowych albumów oraz Honorowy Obywatel Miasta Łodzi.
czytaj dalej
 • 18-10-2022

4 JAZZ CROSSING FESTIWAL

Już po raz Czwarty Zbąszynek znalazł się na mapie Jazz Crossing Festiwal. Tym razem na scenie widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury zaprezentował się zespół Terne Chave. Ta Czeska grupa przeniosła publiczność w świat muzyki ROM ‘N ROLL. Była to niewątpliwie uczta muzyczna czego wyrazem była reakcja publiczności wyrażana gromkimi brawami.
Dziękujemy za wasza obecność i zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.
czytaj dalej
 • 18-10-2022

WIECZÓR POETYCKI

14 października b.r. w Muzycznym Klubie Bongo Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wieczór poetycki pn. " Romantyczność". Uczestnicy spotkania recytowali wiersze Michała Matejczuka , zielonogórskiego poety, którego utwory to " połączenie poezji dawnej z dzisiejszą" . Wiersze przeplatane były piosenkami bliskimi sercu naszych seniorów. Na zakończenie spotkania kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Katarzyna Rucioch podziękowała wszystkim przybyłym gościom za obecność i możliwość owocnego spędzenia czasu.
czytaj dalej
 • 13-10-2022

TEATR NARODOWY ARTENES

W czwartek, 13 października do Zbąszynka przyjechał Teatr Artenes z Wrocławia. W Sali widowiskowej odbyły się trzy przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów gminnych szkół podstawowych i średnich. Teatr wystawił następujące sztuki „Złota Rybka”, „Kamienie na Szaniec”, „Skąpiec”. Na każdym spektaklu sala wypełniona była po brzegi. Każdorazowo aktorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
czytaj dalej
 • 13-10-2022

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W środę, 12 października br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się Potańcówka dla seniorów. Wśród gości znaleźli się członkowie zbąszyneckich i trzcielskich klubów seniora oraz mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych związkach. Uczestników potańcówki powitała Kierownik Dziennego Domu ,Senior Wigor” Katarzyna Rucioch oraz Przewodniczący Rady Seniorów Jan Mikuła. Oprawę artystyczną przygotował Przemysław Zalewski – Elvas. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie potańcówką.
czytaj dalej
 • 12-10-2022

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

10 października Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Kosieczynie. Była to pierwsza wizyta dzieci wśród tylu książek, dlatego zadbałyśmy o to aby przedszkolaki z chęcią do nas wróciły. Wiek przedszkolny to doskonały czas na wprowadzenie dzieci w świat literatury i zainteresowanie ich książką. Były biblioteczne ciekawostki, zabawy ruchowe, czytanie oraz drobne upominki...
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 49 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego