Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 19-01-2022

ZBIÓRKA KRWI

We Wtorek, 18 stycznia 2022r. przed budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 19 Osoby, z czego 19 oddało krew. Zebrano 8550 mililitrów tego jakże cennego leku.
czytaj dalej
 • 19-01-2022

100 - LECIE ZBĄSZYNKA

Dzisiaj nasza grupa stworzyła wstępny plan obchodów 100 -lecia Zbąszynka, który zostanie ostatecznie zaopiniowany przez Pana Burmistrza
W planie obchodów znalazło się dużo pomysłów, które otrzymywaliśmy od was w anonimowych ankietach i w prywatnych wiadomościach. Każda propozycja była przez nas szczegółowo omówiona i poddana głosowaniu.
Działania jakie zaproponujemy mają ogromną wartość historyczną. Są niepowtarzalne, innowacyjne i z pewnością będą atrakcyjne.
Wybrane działania upiększą i wzbogacą nasze miasto
Lepszych obchodów 100-lecia nie mogliśmy sobie wymarzyć
 
czytaj dalej
 • 19-01-2022

DĄBROWIECKA KULTURA LUDOWA

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Dąbrowieckiej Kultury Ludowej
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomka Spychały (Marek Spychała, Danuta Kałek)
Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka (Ewa Kubicka)
Ludowe Ognisko Muzyczne (Bożena Jędrzejczak, Julita Niemiec)
Podczas spotkania Dyrektor ZOK Malwina Kubicka rozdzieliła środki finansowe na działalność każdej grupy w 2022 roku. Poruszono istotne problemy, z jakimi mierzy się obecnie nasza kultura ludowa . Rozpoczęto rozmowy dot. pozyskania nowego instruktora do zajęć w LOM.
Podczas spotkania, rozmawialiśmy o możliwości zorganizowania tegorocznej edycji "U Progu lata", o potrzebie zagospodarowania siedziby pod działalność ludową w Dąbrówce Wielkopolskiej,a także o promocji Dąbrowieckiej Kultury na skalę ogólnopolską.
Jedno jest niezmienne pewne - wszystkim nam bardzo zależy, na tym, by kultywować bogatą tradycję naszego regionu i dołożymy wszelkich starań by ją podtrzymywać.
czytaj dalej
 • 21-12-2021

KONCERT ŚWIĄTECZNY

W niedzielę, 19.12.21 r. zorganizowaliśmy Świąteczny Koncert w Parku ZOK. Specjalnie na tę okoliczność przy wejściu do parku powstała świąteczna brama, a drzewa zostały ozdobione nastrojowym światłem. W centralnym punkcie umiejscowiliśmy nasz kramik z zimowymi herbatkami oraz stoisko z procentowym grzańcem Browaru Edi.
Kolędowanie rozpoczął zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka. Grupa prezentowała tradycyjne polskie kolędy oraz ludowe pastorałki. Na najmłodszych uczestników czekały dwa zwariowane Elfy, zapraszając do wspólnych zabaw. Punktem kulminacyjnym naszego wydarzenia był koncert akustyczny Piotra Cugowskiego, podczas którego usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i zimowe piosenki w ciekawych aranżacjach.
Pogoda nam w tym roku szczególnie nie dopisała. Deszcz i mroźny wiatr skutecznie przeganiał widownię. Tym bardziej, dziękujemy tym najbardziej wytrwałym za obecność, ciepłe słowa i rozgrzewające brawa.
czytaj dalej
 • 13-12-2021

STAND-UP

W Sobotę, 11 grudnia br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 19:00. Na scenie zaprezentował się Michał Bednarowicz. Gospodarzem spotkania był znany w Zbąszynku z wielu występów - Paweł Reszela. Tym razem w drugiej części odbył się wieczór improwizacji.  Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała.
czytaj dalej
 • 13-12-2021

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

W piątek, 10 grudnia w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie dyrektorów ośrodków kultury z powiatu świebodzińskiego w związku z realizacją Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w 2022 r.
Podczas spotkania zaplanowano przebieg etapów powiatowych do finałów wojewódzkich konkursów realizowanych w ramach LKA.
Już niedługo przedstawimy wam szczegółowy harmonogram.
W spotkaniu udział wzięli:
Malwina Kubicka - dyrektor ZOK Zbąszynek
Marta Napierała - dyrektor CKiB Szczaniec
Stanisław Mosiejko - dyrektor ŚDK Świebodzin
czytaj dalej
 • 13-12-2021

LUDOWE OGNISKO MUZYCZNE Z DĄBRÓWKI WLKP. POD SKRZYDŁAMI ZOK

W czwartek 09.12 Malwina Kubicka (Dyrektor ZOK) podpisała Porozumienie z Panią Bożena Jędrzejczak (Przewodnicząca LOM) o wstąpieniu Ludowego Ogniska Muzycznego w struktury Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury z dniem 01.01.2022r.
Dzięki nawiązanej współpracy LOM zyska opiekę instytucji kultury oraz w niedalekiej przyszłości nową siedzibę.
Jednym z głównych zamierzeń Dyrektor ZOK jest zaadaptowanie nieużywanych pomieszczeń CKiF pod działalność LOM, Dąbrowszczanki i RZPiT. Siedziba składać się będzie z dwóch sal zajęciowych, pomieszczenia magazynowego oraz sanitariatów. Wchodzących do siedziby, witać będzie duża gablota z wyeksponowanymi nagrodami i wyróżnieniami. Burmistrz Zbąszynka (Wiesław Czyczerski) zaopiniował pomysł pozytywnie. Obecnie trwają pracę logistyczne i projektowe.
czytaj dalej
 • 09-12-2021

SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W poniedziałek, 06 grudnia na parkingu przed Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury powstała Świąteczna Instalacja. Również w tym dniu odbyło się pierwsze takie Spotkanie z Świętym Mikołajem dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Równo o godzinie 16:00, Mikołaj czekał na dzieci siedząc na swoich czerwono-złotych saniach. Święty chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć, a jego pomocnice – dwa Aniołki rozdawały słodkie upominki. W części artystycznej zaprezentowały się wokalistki Studia Piosenki ZOK (Julia Miszta, Alicja Halkowicz, Maja Sroka). Frekwencja dopisała.  Dziękujemy za czynny udział w spotkaniu.
Zapraszamy do odwiedzin w  Świątecznej Instalacji do końca grudnia 2021 r.  
czytaj dalej
 • 29-11-2021

MAYDAY 2

28 listopada br. na scenie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury miał miejsce spektakl Mayday 2, w którym została przedstawiona wielobarwna historia sympatycznego taksówkarza, który zaplanował sobie 2 ciepłe domy z pięknymi żonami. Szczęśliwie udawało mu się prowadzić podwójną grę do momentu, kiedy jego dorastające dzieci dowiedziały się o sobie w Internecie. Ich ciekawość oraz dziwne zbiegi okoliczności spowodowały chęć spotkania młodzieży, w wyniku czego główny bohater tracił równowagę, a historia nabierała maksimum humoru. Fantastyczna gra aktorska oraz doprecyzowana treść bawiła do granic możliwości przez 120 minut. Widownia żywiołowo reagowała na humorystyczne sceny a na koniec nagrodziła aktorów gromkimi brawami.
Dziękujemy że byliście z nami  i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZOK.
czytaj dalej
 • 19-11-2021

SPOTKANIE Z KAMILĄ SCIBIOREK

Dnia 19.11.2021r. w Sali Widowiskowej ZOK odbyło się spotkanie z aktorką i pedagogiem Kamilą Ścibiorek. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Zbąszynku oraz mieszkańcy miasta. Tematem przewodnim była przemoc i nietolerancja w różnych dziedzinach życia. Pani Kamila szybko nawiązała interakcje z uczestnikami spotkania, padało wiele pytań i nawiązała się żywa dyskusja na nurtujące tematy. Po wykładzie był czas na autografy i wspólne zdjęcia.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ZOK.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 43 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny obsługi petentów:
         poniedziałek           7:30 - 17:00
         wtorek - piątek        7:30 - 13:00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego