Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 08-08-2022

KINO PLENEROWE W CHLASTAWIE

W sobotę, 06.08 przy placu zabaw w Chlastawie zorganizowaliśmy 2 seanse Kina Plenerowego. Tuż po godzinie 21:00 rozpoczął się film komediowy „Zacznijmy od Nowa”, a o 22:45 Dramat  „Tylko dla odważnych”. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Zbąszynka odbyło się w ramach projektu Sielskie Roz(g)rywki 2022.  Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie sołtysce Bogusławie Rzeteckiej oraz mieszkańcom za liczną obecność.
czytaj dalej
 • 01-08-2022

STAND-UP

W sobotę, 30 lipca zorganizowaliśmy wieczór Stand-Up. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w Strefie Chillout, ale z uwagi na deszcz Stand-Up odbył się w Klubie Bongo. Na scenie zaprezentowało się dwóch komików: Patryk Ochocki i znany już zbąszyneckiej publiczności Kuba Dąbrowski. Gospodarzem wieczoru był Paweł Reszela. Frekwencja dopisała. W przerwie między występami, odbyła się zbiórka dla Sebastiana z Kręcka. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wieczory Stand-Up w sezonie jesiennym.  Śledźcie nasz Funpage na Facebook.
czytaj dalej
 • 27-07-2022

TRENING W BUDYNKU ZOK

W niedzielę 24.07 budynek Domu Kultury udostępniliśmy zbąszyneckiej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej, w celu przeprowadzenia treningu. Cztery psy szukały człowieka ukrytego w rozmaitych pomieszczeniach na parterze budynku. Wszystkie poszukiwania zakończyły się sukcesem. Był to pierwszy trening psów w budynku użyteczności publicznej. Cieszy nas to, że możemy się przyczynić do treningów, zwłaszcza że zbąszyneckie psy coraz częściej są angażowane w poszukiwania zaginionych osób z powiatu świebodzińskiego.
czytaj dalej
 • 27-07-2022

KINO PLENEROWE

W sobotę, 23.07 w Centrum Sportu i Rekreacji w Rogozińcu zorganizowaliśmy 2 seanse Kina Plenerowego. Tuż po godzinie 21:00 rozpoczął się film komediowy „Palm Springs”, a o 22:40 thriller  „Kartoteka 64”. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Zbąszynka odbyło się w ramach projektu Sielskie Roz(g)rywki 2022.  Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie sołtysowi Tomkowi Józefiakowi oraz mieszkańcom za liczną obecność.
czytaj dalej
 • 27-07-2022

FAJFA O SIÓDMEJ

W piątek, 22.07 w Parku ZOK po raz drugi zorganizowaliśmy potańcówkę pod platanami. Wydarzenie pn. Fajfa o Siódmej odbyło się w klimacie lat 40’-80’. Wyszukaną oprawę muzyczną przygotował Marcin Śliwa. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Zbąszynka bawili się od pierwszych taktów. Na kolejną Fajfę zapraszamy we wrześniu.
czytaj dalej
 • 27-07-2022

MAGIA DMUCHAŃCÓW

W dniach 11.07-14.07 zorganizowaliśmy na terenie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury wydarzenie pn. Magia Dmuchańców.  Tym razem w Strefie Zabawy dla dzieci pojawiły się trzy dmuchańce giganty (Dżungla, Piłki i Słonie) oraz zamek Księżniczki dla najmłodszych dzieci. Strefa czynna była w godzinach 10:00 – 12:00 i 14:00 – 17:00.  Dodatkową atrakcją była budka ze słodkościami. Pogoda dopisała. Codziennie strefę odwiedzała ponad setka dzieci. Cieszy nas fakt, że z wydarzenia skorzystało łącznie blisko 1000 najmłodszych mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiadujących. Dziękujemy za wspólną zabawę.
czytaj dalej
 • 08-07-2022

MNISZKI CZYLI PODRÓŻ W CZASIE

Dnia 29 Czerwca br. Zorganizowaliśmy wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Sielskie otoczenie tamtejszych pól i łąk, wnętrza wypełnione oryginalnymi wiejskimi meblami i sprzętami, warsztaty takich rzemieślników jak: kowal, bednarz, szewc....Oprócz tego odwiedziliśmy dawny sklep kolonialny oraz, co zrobiło na nas największe wrażenie, dawną szkołę. Dzieci wykonały własnoręcznie wiklinowy wóz, świecę z węzy oraz najprawdziwszą ryczkę.
czytaj dalej
 • 08-07-2022

KINO SFERYCZNE

Wczoraj w ramach "Letniej laby w bibliotece" odwiedziło nas kino sferyczne. Wrażenia niesamowite. Sferyczna kopuła zabrała nas w niezwykłą podróż w kosmos oraz do wnętrza ludzkiego ciała. Uczestnicy pokazów dosłownie zatracili się w ogromnym obrazie. Jeśli dodamy do tego trójwymiarową przestrzeń oraz obracający się obraz to jesteśmy uczestnikami niezwykle realistycznego widowiska.
czytaj dalej
 • 08-07-2022

SEKCJE ZOK KOŃCZĄ ROK 22'

Uroczystość wieńcząca rok artystycznej pracy w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyła się we wtorek 21 czerwca. ????
W Sali widowiskowej odbył się koncert, a w holu przygotowano trzy wystawy: Kółka Modelarskiego, wybrane prace z Zajęć Twórczych oraz wystawę sekcji Rysunek i Malarstwo. Możemy z dumą podkreślić, że na przełomie kilku lat nastąpił znaczny rozwój. Certyfikaty otrzymało ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ młodych artystów, których rozwija twórczo 1️⃣1️⃣ instruktorów w 1️⃣3️⃣ różnych sekcjach. A teraz kilka słów o samym koncercie:
Wydarzenie rozpoczęło się od występu gitarzystów, którzy akompaniowali wokalistce Zuzannie Sawińskiej. Kolejne wejście należało do instrumentalistów: Sylwestra Krajewskiego (gitara) , Tatiany Gaweł (skrzypce) i Gabrieli Krajkowskiej (keyboard), którzy po niecałych 4 miesiącach nauki wykonali wspólnie dwa utworu, dodatkowo G. Krajkowska dała również koncert solowy. Instrumentalnie zagrali także muzycy z Dąbrowieckiej Kapeli Koźlarskiej (Ludowe Ognisko Muzyczne) z przepięknym występem solowym Piotra Bimka na Koźle Białym.
czytaj dalej
 • 08-07-2022

SEMAFORKI KOŃCZĄ ROK 2021/2022

Semaforki zakończyły Rok Artystyczny 2021/2022 w iście teatralnym stylu. Aktorzy otrzymali certyfikaty i vouchery na lody do Lodomotywy, okazją do wręczenia certyfikatów były dzisiejsze występy na zbąszyneckiej scenie.
Dzisiaj tj. 13.06 aktorzy zagrali 3 spektakle pod rząd dla:
Przedszkolaków z Kręcka, Kosieczyna, Dąbrówki Wielkopolskiej, Zbąszynka i Rogozińca. Dla uczniów klas I-III szkół podstawowych ze Zbąszynka, z Dąbrówki Wielkopolskiej i z Kosieczyna.
W naszym małym podsumowaniu możemy się pochwalić, że spektakl "Nietoperz Mroczek ratuje lubuskie lasy" obejrzało ponad 1000 osób. DZIĘKUJEMY WAM ZA OBECNOŚĆ, WSZYSTKIE BRAWA, SŁODKOŚCI I GRATULACJE !!!
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 47 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego