Kalendarium

Kalendarz imprez

Kamil Bednarek

Po pięciu latach wrócił do Nas jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia - Kamil Bednarek. Niesamowita energia i ogromna radość - tak można najkrócej zdefiniować koncert, który można było zobaczyć w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury w czwartek, 27 października br. Artysta swoją pozytywną energią porwał za sobą całą salę, a przekrój wiekowy był bardzo rozpięty. Nie zabrakło takich hitów jak "Chwile jak te", "Cisza" w nowej aranżacji, cover Marka Grechuty "Dni których nie znamy" czy "Euforia".
czytaj dalej

Hubertus

HUBERTUS 2016
W niedzielę, 23 października 2016 r. odbyły się w Parku za Domem Kultury, Powiatowe Obchody Św. Huberta. W budynku ZOKu mieściło się kilka wystaw. Pierwszą z nich była galeria prac zrobionych przez dzieci ze szkół podstawowych z naszej gminy oraz z gminy Szczaniec, była wystawa zwierząt na sali nr 15 oraz galeria zdjęć Pana Zdzisiaława Nowaka o tematyce leśnej.
czytaj dalej

Dla Nauczycieli

DLA NAUCZYCIELI
W piątek, 14 października br. w sali tanecznej odbył się niezwykły koncert dla nauczycieli i pracowników Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem. W uroczystości wziął udział Zastępca Burmistrza Pan Jan Makarewicz i Dyrektor ZOK Malwina Kubicka. Koncert poprowadziła Pani Małgorzata Chorobińska (dyrektor pedagogiczny). Każda grupa zaprezentowała bogaty program artystyczny. Na zakończenie pracownicy przedszkola wykonali układ taneczny, jako podziękowanie dla swoich wychowanków. ZOK w ramach współpracy, na tą okoliczność przygotował salę wraz z obsługą nagłośnienia.
czytaj dalej

Jesienna Potańcówka

JESIENNA POTAŃCÓWKA
W sobotę, 08 października br. odbyła się Jesienna Potańcówka dla Seniorów. Oprawę muzyczną przygotował Pan Stefan Pańczocha. Co roku potańcówka cieszy się sporym zainteresowaniem. Dość licznie pojawili się członkowie Terenowej Organizacji Emerytów i Rencistów Kolejowych, Klubu Seniora „Pogodna Jesień” oraz Stowarzyszenia Świebodzińskiego Związku Kresowian. Na potańcówce bawiły się także Panie z Domu Dziennego Pobytu oraz seniorzy niezrzeszeni. – Dziękujemy wszystkim za wyśmienitą zabawę i zapraszamy na Bal Seniora, który odbędzie się już 04 lutego 2017r.
czytaj dalej

Inauguracja Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora

KONCERT GALOWY
W poniedziałek, 03 października 2016 r. w  sali widowiskowej odbył się koncert inaugurujący Zbąszynecki Tydzień Seniora. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: włodarze gminy Zbąszynek (Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur), włodarze powiatu oraz kierownicy jednostek organizacyjnych, a także  seniorzy i seniorki z gminy Zbąszynek.
czytaj dalej

Dąbrowszczanka w Międzyzdrojach

DĄBROWSZCZANKA NAGRODZONA W MIĘDZYZDROJACH
W dniach 23-25 września br. zespół śpiewaczy Dąbrowszczanka reprezentował naszą gminę podczas XIV Spotkania Artystycznego Seniorów w Międzyzdrojach. Koncerty odbywały się jednocześnie w wielu miejscach, a przesłuchania konkursowe – w Amfiteatrze i Międzynarodowym Domu Kultury.
czytaj dalej

Inwestycja w kulturę

INWESTYCJA W KULTURĘ
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zbąszynecki Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie na zakup wyposażenia sali konferencyjnej w ekran i projektor (jesień 2016) oraz środki na zagospodarowanie terenu zielonego w parku za Domem Kultury (wiosna 2017) na łączną kwotę 10.000,00zł.
Dofinansowanie udało się pozyskać w ramach działalności IKEA Industry Zbąszynek na rzecz społeczności lokalnej na zadania wpisujące się w Plan Zrównoważonego Rozwoju Ikea Industry.
czytaj dalej

Sekcje ZOK

We wrześniu ruszyły sekcje ZOK. Są to zajęcia z baletu, studio piosenki, nauka gry na gitarze, kółko modelarskie, zespół taneczny "Tęcza", chór "Milenium", zespół śpiewaczy "Dąbrowszczanka", Teatr 18+, Break Dance oraz Zumba. Poniżej prezentujemy harmonogram:
czytaj dalej

Dozynki Gminne 2016

DOŻYNKI GMINNE 2016
W dniach 10 - 11 września 2016r. byliśmy współorganizatorami Dożynek Gminnych, które w tym roku odbyły się we wsi Dąbrówka Wlkp.
SOBOTA
Pierwszym punktem sobotniego programu był Międzynarodowy Turniej Wsi i Miast, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji (relacja tutaj). Następnie po raz pierwszy w historii odbył się także Turniej Trak Show (relacja tutaj) Pierwszy dzień Dożynek zakończył się zabawą taneczną z DJ GLUBA.
czytaj dalej

Smaki Miast Partnerskich

SMAKI MIAST PARTNERSKICH
W dniach 10-11 września 2016r. odbył się punkt kulminacyjny projektu pn. „Smaki Miast Partnerskich”, który realizuje Gmina Zbąszynek. Celem projektu była  promocja uczestniczących w projekcie miast: Zbąszynka i Peitz, poprzez zaprezentowanie utożsamianych z regionalną kuchnią tradycyjnych potraw i produktów kulinarnych.
czytaj dalej
1 ... 56 57 58 59 60 61 62 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego