Kalendarium

Kalendarz imprez

GALERIA SZTUKI

  • 16-10-2018

WYSTAWA O DĄBROWIECKIM FOLKLORZE

W dniach 15.10. – 18.11.2018 r. zapraszamy do naszej Galerii Sztuki. Tym razem wystawa poświęcona jest Dąbrowieckiemu Folklorowi. Na wystawie można podziwiać ponad 20 prac wykonanych na drewnie. Malunki przedstawiają osoby w dąbrowieckich strojach ludowych. Obrazki powstały podczas Warsztatów , które prowadził Włodzimierz Kłos w dniu 01.10.2018 r. Ważnym elementem wystawy jest również zbiór dąbrowieckich wianków. Warsztaty z tworzenia tego rękodzieła poprowadził Pan Piotr Mojżyszek (15.10.2018 r.)  Dodatkowo na ścianie znajdują się przepiękne fotografie, na których uwiecznione zostały wianki i kopki. W swoich zbiorach posiadamy także dwa manekiny ubrane w tradycyjne, dąbrowieckie stroje. Na wystawie nie brakuje także informacji, z czego słynie wieś Dąbrówka Wielkopolska.
Wystawa została zorganizowana w ramach realizacji projektu pt. „ Dąbrowiecki folklor w gwarze, śpiewie i muzyce”, w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Etnopolska.
 
czytaj dalej
  • 03-10-2017

OFICJALNE OTWARCIE

W środę, 22 sierpnia br. odbyło się w ZOK-u oficjalnie otwarcie Galerii Sztuki pn. "Zbąszyneckie Atelier". Otwarcia dokonał Burmistrz Wiesław Czyczerski. Równie ważnym w tym dniu wydarzeniem był wernisaż wystawy malarstwa Pani Anieli Jenczak (mieszkanki Zbąszynka).
Burmistrz wraz z Dyrektor ZOK podziękowali malarce, wręczając symboliczne bukiety kwiatów - sama artystka pogratulowała pomysłu na otwarcie galerii, dziękując tym samym za możliwość wystawienia swoich prac i zorganizowanie wernisażu.
Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać ponad 40 prac lokalnej artystki, która swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła dopiero po ukończeniu 40 roku życia, czym udowodniła, że na rozwijanie swoich pasji - zawsze jest odpowiedni moment. Pani Aniela w swoim dorobku posiada już kilkadziesiąt obrazów (portrety, pejzaże i martwa natura). Każdy z gości otrzymał informator, w którym znalazły się wszystkie wystawowe obrazy wraz z krótkim opisem.
Dodatkowo, by oficjalnego otwarcia galerii stało się zadość - w holu powstał obraz, namalowany przez wszystkich dzisiejszych gości.
czytaj dalej

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego