Kalendarium

Kalendarz imprez

COVID-19

II dawka szczepionki już podana

W Gminie Zbąszynek ponad 88 osób tj. 32,8% w wieku 80+ przyjęło już II dawkę szczepionki Pfaizera. Wszystkich uprawnionych z tej grupy wiekowej jest 268 osób. Szczepienia przebiegają sprawnie, co jest zasługą dobrze zorganizowanego zespołu szczepiącego TOPMED Zbąszynek. W następnym tygodniu kolejnych 30 osób przyjmie I dawkę oraz 30 osób II dawkę. Przypominamy, że jest możliwość dowozu osób do punktu szczepień. Szczegóły w informacjach poniżej.

Dowóz osób na szczepienia

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego, Burmistrz Zbąszynka zatwierdził formy dowozu osób do punktu szczepień przeciwko COVID-19. Osoby niepełnosprawne (także jego opiekun, jeśli zachodzi taka potrzeba), tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień w Przychodni w Zbąszynku, które mają wyznaczone terminy szczepień, a nie mają możliwości dojazdu do punktu i z powrotem mogą zgłaszać potrzebę dowozu pod nr tel. 693 989 143, w godz. 7:00 – 18:00.
Ważne: Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez Gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności). Może to zrobić w punkcie szczepień lub u koordynatora ds. szczepień Gminy Zbąszynek. Wzór oświadczenia w załączeniu poniżej.
Odpowiedzialność odszkodowawcza za ewentualne zarażenie koronawirusem w trakcie realizowania przewozu do punktu szczepień.
Dowóz osób do punktu szczepień odbywa się z poszanowaniem rygorów sanitarnych i zgodnie z wytycznymi inspekcji sanitarnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia.
W związku z faktem, że dana osoba może ponieść szkodę w związku z realizowaniem przez Gminę zadania zleconego z zakresu administracji rządowej – odpowiedzialność odszkodowawczą na zasadach ogólnych będzie ponosił Skarb Państwa (art. 417 § 1 k.c)
 
Przy okazji przypominamy, że najbardziej bezpieczną formą rejestracji jest infolinia 989, wysłany SMS o treści SzczepimySie na numer: 664 908 556 oraz  dodzwonienie się do punktu szczepień telefon: 887 199 919, 785 199 919.

Załączniki

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Z uwagi na duże zainteresowanie szczepieniami osób w wieku 70+ i trudnościami z dodzwonieniem się na infolinię zarejestruj się poprzez e-Rejestrację. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.
Wejdź na https://pacjent.gov.pl/ i wybierz grupę wiekową, do której należysz. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie otrzymasz przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Instrukcja wideo: Link: https://youtu.be/1Xv61tNYltM

Jak zarejestrować się poprzez SMS

Z uwagi na duże zainteresowanie szczepieniami osób w wieku 70+ i trudnościami z dodzwonieniem się do rejestracji wprowadzono REJESTRACJĘ SMS.
 Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.
 1. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556
 2. Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL
 3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a
 4. Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponują Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
 5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00210 lub 00-210
 6. Otrzymasz informację o:
 • najbliższym możliwym terminie szczepienia,
 • adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane,
 • a także godzinie szczepienia,
 1. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
 2. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem.
 3. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
 4. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
 5. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.
 
UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ, ZGŁOŚ SIĘ!!!

Chcesz wiedzieć, od kiedy dla twojej grupy rozpocznie się rejestracja do szczepień wypełnij formularz.  Jak można się zgłosić?
 1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres e-mail, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.
Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne e-maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane.
Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

Rejestracja osób w wieku 70+

22 stycznia od godz. 6:00 rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 70+.  Rejestrować można się poprzez: infolinię – numer tel. 989, punkt szczepień MC TOPMED Zbąszynek – nr telefonu 887 199 919, 785 199 919 w godz. 9:00-17:00, oraz e-rejestrację – Internetowe Konto pacjenta. W przypadku rejestracji osobistej nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznego odstępu.
Rejestracja 70+ to spore wyzwanie dla systemów teleinformatycznych i pracowników punktów szczepień. W Gminie Zbąszynek uprawnionych jest 593 mieszkańców. Apelujemy o cierpliwość i zrozumienie.
 
WAŻNE: Na razie na szczepienia mogą rejestrować się tylko osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia osoby w wieku 70+. Wczorajsza informacja Szefa KPRM Michała Dworczyka dotyczyła jedynie zmian kolejności szczepień, a nie systemu rejestracji.
Osobom starszym, które mogą mieć problemy z rejestracją przez Internet, pomoże Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Wolontariusze Korpusu udzielą wsparcia przy rejestracji na szczepienie przeciwko Covid-19. Pomoc będzie można uzyskać, dzwonić na infolinię działającą w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów -  22 505 11 11. Można ją także uzyskać w  Dziennym Domu „Senior-Wigor” ul. Kosieczyńska 4, 66-210 Zbąszynek, tel. 68 322 28 14, w godz. 7:30 – 15:00.
Wszelkie informacje dot. szczepień oraz możliwości dojazdu do punku szczepień można uzyskań od koordynatora ds. szczepień dla Gminy Zbąszynek – nr tel. 693 989 143.

DOWÓZ DO SZCZEPIEŃ

19 stycznia br. Burmistrz Zbąszynka spotkał się z właścicielem firmy przewozowej P.H.U. Car - Bon Markiem Boneckim. W spotkaniu udział wziął Koordynator ds. szczepień Krzysztof Krzywak oraz Prezes OPZ OSP RP w Świebodzinie Leszek Parandyk. 
czytaj dalej

REJESTRACJA I SZCZEPIENIA

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla SENIORÓW, którzy skończyli 80 lat.
Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
 
Możliwe są trzy formy rejestracji.
 • Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
 • Skontaktuj sie telefonicznie  - 887 199 919 - w godzinach od 9:00 do 17:00 - Medyczne Centrum TOPMED Zbąszynek
  Od 18 stycznia dodatkowy nr do rejestracji w TOPMED Zbąszynek - 785199919
 • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl / dla posiadaczy Internetowego Konta Pacjenta/.
Zarejestrować możesz się sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny.
Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 
 
 

Załączniki

1 2 3 4 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego