Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Koncert "Śpiewajmy dla Niepodległej"

Mając na uwadze wydarzenie jakim jest odzyskanie przez Polskę niepodległości w dniu 23.11.2022 roku w Naszym Domu odbył się koncert "Śpiewajmy dla Niepodległej" pod przewodnictwem Pana Jarka Stańko. Przy akompaniamencie gitary, seniorzy oraz zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne. Przed każdą z zaśpiewanych piosenek odczytana została krótka informacja o utworze. Dopełnieniem dzisiejszego występu był klimat panujący na sali - przygaszone światła i blask palących się świec oraz odświętnie ubrani seniorzy z przypiętymi biało-czerwonymi kokardkami.
czytaj dalej

Andrzejki w Kargowej

W dniu 23.11.2022 roku na zaproszenie Dziennego Domu Senior+ z Kargowej Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku wybrali się na zabawę Andrzejkową do Kargowej. Oprócz hucznej imprezy, tańców oraz smacznego poczęstunku, nie mogło zabraknąć tradycyjnego wróżenia - lania wosku przez dziurkę od klucza. Dzięki muzyce, która porywała z krzesełek, tanecznych pląsów na parkiecie nie było końca. Uczestnicy zabawy nie chcieli zejść z parkietu. Spotkanie było kolejną okazją do wzmocnienia wzajemnej integracji.
Dziękujemy za zaproszenie, przemiłą atmosferę oraz świetną zabawę!
czytaj dalej

„SPOŁECZNIK ROKU 2022” – NAGRODA DLA ZBĄSZYNKA

W  dniu 21 listopada 2022 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się XXI Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2022”.
Podczas spotkania Wojewoda Lubuski życzył wszystkim pracownikom socjalnym niesłabnącego entuzjazmu, cierpliwości i wytrwałości w realizowanych przedsięwzięciach.
Wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm i wrażliwość dla drugiej osoby były statuetki przyznane „społecznikom roku”. Tegorocznymi laureatami XXI Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego zostali:
W kategorii: „DZIAŁANIA NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO”: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze – za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
czytaj dalej

"Z uśmiechem Ci do twarzy" - prelekcja Pana Jacka Łapińskiego

W dniu 15.11.2022 roku w Dziennym Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku odbyło się autorskie spotkanie seniorów z ośrodka wsparcia i Uniwersytetu III wieku ze Zbąszynka z Panem Jackiem Łapińskim. Pan Jacek przedstawił prelekcję na temat "Z uśmiechem Ci do twarzy".
Wykład na temat pozytywnego życia był bardzo wartościowy i przyniósł wiele zdrowych emocji dla zebranych seniorów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przede wszystkim za przekazanie pozytywnej energii oraz niezliczonej ilości uśmiechów.
czytaj dalej

Romantyzm na Wieczorze Poetyckim w Klubie Bongo.

W piątek, 14 października br. w Klubie Muzycznym "BONGO" odbył się Wieczór Poetycki. Tematem wieczoru był "Romantyzm". Obecnych powitała kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Katarzyna Rucioch. Podczas spotkania odczytano przepiękne wiersze Michała Matejczuka. W rolę recytatorów wcieliły się: Helena Kny, Henryka Liboska, Maria Domagalska, Czesława Zaleska, Józia Kwaśna, Alicja Łukaszewska, Zofia Dzieciątkowska, Wanda Heppel, Krystyna Paukszta oraz Urszula Przybylska. Zaśpiewane zostały również piosenki z życia seniorów  tj. "Nie liczę godzin i lat", "Młodym być". Na koniec nie mogło zabraknąć "Hymnu seniorów", który wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy. Po występie zaproszono wszystkich obecnych na słodki poczęstunek przy kawce i lampce wina. Był to czas na rozmowy, wspomnienia i miłe spędzenie czasu. Tym akcentem zakończyliśmy świętowanie Tygodnia Seniora.
czytaj dalej

TURNIEJ CHIŃCZYKA

W dniu 14 października 2022 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora,    został rozegrany Turniej Chińczyka.  W tym roku impreza odbyła się  w Zbąszyneckiej Hali Sportowej. W spotkaniu wzięło udział dziewięć czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku oraz Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięły drużyny z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszyniu,  Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Świebodzina oraz Zielonego Gospodarstwa Opiekuńczego z Trzciela. Turniej składał się z ośmiu rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 2418 punktów zajęła drużyna seniorów z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszynku, II miejsce – drużyna wystawiona przez Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, która zdobyła 2117 punktów a III miejsce - drużyna reprezentująca Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn – Zbąszynek z 2015 punktami na koncie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu skąldamy ogromne podziękowania  Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za przeprowadzenie turnieju oraz  pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej

I ZBĄSZYNECKA SENIORIADA Z ŁABĄDKIEM ZA NAMI

W dniu 13 października 2022 roku w hali sportowej w Zbąszynku odbyła się I Zbąszynecka Senioriada z Łabądkiem zorganizowana w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów.  Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska seniorów z  terenu powiatu świebodzińskiego i Regionu Kozła. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn: „Kule” Babimost, Dzienny Dom Senior+ „Kargowiacy” Kargowa, UTW Kargowa „Kargowianie”, UTW Zbąszyń „Zbąszyńskie Łabędzie”, „Bana Zbąszynek” , „Zawsze młodzi” Trzciel, Zielone Gospodarstwo Opiekuńcze „Rakiety z Gospodarstwa” Trzciel, Dzienny Dom Senior+ Świebodzin „Zdrowo Zakręceni”, UTW Świebodzin „Odkrywcy Świebodzin”, Skąpe „Silni i Mocni”, Szczaniec „Szczanieckie Pszczółki”, Lubrza „Harmider”. Przeprowadzonych zostało 6 konkurencji sportowych, podczas których liczył się czas wykonania zadań, precyzja a przede wszystkim dobra zabawa. Nie brakowało oczywiście dreszczyku emocji i odrobiny zdrowej rywalizacji.  Zwycięzcą I Zbąszyneckiej Senioriady z Łabądkiem została drużyna seniorów „Silni i mocni” z Gminy Skąpe. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Harmider” z Lubrzy a na trzecim drużyna „Zbąszyńskie Łabędzie” UTW Zbąszyń. Wszyscy uczestnicy senioriady otrzymali pamiątkowe zdjęcia oraz okolicznościowe medale i statuetki a zwycięskie drużyny obrazy wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami i kosze ze słodkościami.  Dziękujemy wszystkim seniorom za udział w imprezie oraz za wspaniałą zabawę. Organizatorami senioriady był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Rada Seniorów Gminy Zbąszynek. Wszystkim organizatorom składamy podziękowania za świetnie zorganizowane wydarzenie.
czytaj dalej

POTAŃCÓWKA DLA SENIORÓW

W dniu 12 października 2022 roku zbąszyneccy seniorzy opanowali parkiet na sali tanecznej w Domu Kultury w Zbąszynku, gdzie odbyła się „Potańcówka dla Seniorów” w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniorów. Seniorzy jak zawsze nie zawiedli, a frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. Imprezę prowadził DJ Elvas, który przygotowanym repertuarem trafił w gusta seniorów, a także zaspokoił  ich muzyczne oczekiwania puszczając utwory, o które prosili  wpisując tytuły piosenek  na „białych karteczkach”. Zabawa była przednia. Sala tryskała energią i wigorem seniorów. Nikt nie chciał schodzić z parkietu. Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że chcą i potrafią się bawić, a wiek nie jest dla nich żadną przeszkodą. Brawo seniorzy, tak trzymać!!!
czytaj dalej

Grzybobranie

We wtorek, 11.10.2022 roku seniorzy wyruszyli na grzybobranie do lokalnego lasu. Wśród leśnych okazów znalazły się prawdziwki, podgrzybki, maślaki i kozaki.  Zbiory się udały i pogoda dopisała.
czytaj dalej

Wizyta przedszkolaków u Seniorów.

W poniedziałek, 11. 09. 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaków z grupy "Motylków" z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Wizyta dzieci była przyjemnym zaskoczeniem, ponieważ przedszkolaki przyszli do Seniorów z życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który odbywa się 1 października 2022 roku. Podopieczni ośrodka wsparcia wraz z przedszkolakami wspólnie się integrowali poprzez zabawy, rozmowy, śpiew i udział w zajęciach na świeżym powietrzu.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 45 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego